0258 263 96 01


Asma Tavan

ALÇIPAN ASMA TAVAN UYGULAMALARI

Alçıpan, ortası alçı, iki yüzü karton kaplı genelde 125 cm x 250 cm ebatlarında plakalar halinde üretilen düzgün yüzeyli plakalardır.

Alçıpanların demir profillere veya U-C galvanizli saclara monte edilmesiyle tavanda oluşturulan dekoratif şekiller ve spot aydınlatmalı sistemlere Alçıpan Asma Tavan denir.

Asma tavan yapılırken öncelikle iskelet demirler oluşturulmalı, ardından istenilen elektrik aydınlatma aksamının kabloları çekilerek iskeletin kapatılmasına hazır hale getirilmelidir.İskelet, alçıpan plakalar ile kapatıldıktan sonra önceden belirlenmiş yerlere aydınlatma elemanlarının boşlukları açılır.
Bu aşamadan sonra alçıpan levhaların karton görüntüsünden ve vida başlarının izlerinden kurtulmak ve boyaya hazır hale getirmek için sıva alçısı ve saten alçı çekilerek sıvanma işi vardır. Sıva işi de bittikten sonra asma tavanımız aydınlatma elemanlarının montajına ve boyaya hazır hale gelmiştir.
Denizli Dekorasyon tüm asma tavan işlemlerinizi ayrı ayrı usta arama derdine son verdirerek size sunmaktadır.

METAL ASMA TAVAN UYGULAMALARI


PLASTİK ASMA TAVAN UYGULAMALARI
Plastik asma tavanlar genelde dairelerde banyo, tuvalet ve teras gibi neme maruz kalması muhtemel yerlerde tavandaki uygunsuz görüntüyü gizlemek amacıyla kullanılan ve düz bir zemin oluşturulmasını sağlayan pvc plastik kaplama malzemelerinden oluşur.


TAŞ YÜNÜ ASMA TAVAN UYGULAMALARI
Taşyünü asma tavanlar genellikle işyerlerinde tercih edilmekte olup tavanda ki uygunsuz görüntülerin gizlenmesi, havalandırma sistemlerinin çalışması, kabloların görünmeden taşınması işlerinde en çok kullanılan tavan kaplama sistemidir.
Ekonomik oluşu ve alçıpan bakım maliyetlerinin çok düşük olması sebebiyle işyerlerinde vazgeçilmez kaplama yöntemidir.

ALÇI SIVANIN ÖZELLİKLERİ
Alçı sıvanın en büyük özelliği tamamen pürüzsüz bir yüzey elde edilebilmesidir.Bu yüzeyin üzerine rahatlıkla, plastik, saten, slikonlu ve sentetik boya uygulanabilmesidir.
Alçı nefes alan bir malzeme olup mekandaki fazla nemi bünyesinde barındırabilmekte ve ortamın nemi azaldığında tekrar geri verebilmektedir.
Yangın esnasında ateşe dayanıklı bir malzemedir.
Yüksek değerlerde ses ve ısı yalıtım özelliklerine sahiptir.
İnsan teni ile aynı PH derecesine sahiptir.Toksik madde veya lif barındırmaz.
Kokusuz, elektriği nötr olan ve işlenmesi sırasında çevreye dost bir malzemedir.
Estetik görüntü açısından uygun boyalar ile kullanıldığında pürüzsüz, tertemiz bir yüzey oluşur ve boya kalitesine göre silinebilirliği oldukça yüksektir.

 
 

 
HİZMETLER


     Bize Ulaşın
Telefonlar : 0258 263 96 01
                    0532 579 99 01
denizlidekorasyon@hotmail.com